2024-02-27

NŽT kreipėsi į prokuratūrą dėl nuosavybės teisių atkūrimo dokumentų klastojimo

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) struktūrinė pertvarka ir sustiprinta vidaus procesų kontrolė leido atskleisti įžūlų nusikaltimą klastojant nuosavybės teisių atkūrimo dokumentus. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad dalyvaujant buvusiems NŽT darbuotojams buvo suklastoti nuosavybės teisių atkūrimo dokumentai dėl daugiau kaip 87 ha žemės perleidimo privatiems asmenims.

Dėl šių epizodų NŽT kreipėsi į prokuratūrą prašydama atlikti ikiteisminį tyrimą. Prokuratūrai pateikta išsami, susisteminta informacija dėl dokumentų klastojimo ir neteisėtai priimtų nuosavybės atkūrimo sprendimų.

„Vidinis tyrimas atskleidė, kad nusikalstamu būdu, įžūliai ir akivaizdžiai klastojant dokumentus, be jokio teisėto pagrindo valstybės turtas buvo perduotas privatiems asmenims, – sako laikinoji NŽT vadovė Giedrė Ričkutė. – Tikimės, kad prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatys visus šioje nusikalstamoje schemoje dalyvavusius asmenis ir ne tik patrauks juos atsakomybėn, bet ir ambicingai gins viešąjį interesą užtikrinant valstybei padarytos žalos atlyginimą.“

NŽT tyrimo metu buvo nustatyti net keli nuosavybės atkūrimo dokumentų klastojimo atvejai viename iš buvusių NŽT šiaurės rytų Lietuvos teritorinių padalinių, o vėliau suklastotų dokumentų pagrindu nuosavybė buvo atkurta skirtinguose Lietuvos rajonuose.

Pirminiais duomenimis, visi darbuotojai, dalyvavę klastojant dokumentus, šiuo metu Tarnyboje nebedirba. NŽT tęs vidinį tyrimą, siekdama išsklaidyti abejones, ar nebuvo daugiau panašių dokumentų klastojimo atvejų.